NADZÓR 24H

Schemat

NADZÓR 24H

Cierpisz na choroby serca? Jesteś po zawale serca lub by-passach? Masz zaburzenia rytmu serca? Mieszkasz samotnie? Chcesz poczuć się bezpiecznie?

Jeżeli tak, to Całodobowy Monitoring Kardiologiczny jest właśnie dla Ciebie!

  • Nadzór kardiologiczny 24h!

  • Przesyłanie badań EKG!

  • Pomoc w wezwaniu karetki pogotowia!

  • Całodobowe konsultacje kardiologiczne!

  •  Już teraz tylko 85zł miesięcznie!

Podaruj sobie lub swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa i spokój o własne zdrowie.

Zapytaj o nadzór 24h pielęgniarkę (022) 625-73-79 lub zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Usługa Kardiotele działa błyskawicznie i w sposób maksymalnie prosty dla pacjenta. Pacjent otrzymuje cyfrowy rejestrator EKG (nieco większy od pudełka zapałek), za pomocą którego może sam wykonać badanie EKG, będąc gdziekolwiek (w domu, w pracy, na urlopie, w Polsce, za granicą). Wystarczy, że naklei na klatkę piersiowa 4 elektrody (typowy układ kolorów).
Po telefonicznym połączeniu z Centrum Telemedycznym (CT) i podaniu swoich danych identyfikacyjnych pacjent naciska 1 przycisk, który powoduje rejestrację zapisu EKG i przesłanie zapisu do CT. W CT przez całą dobę dyżurują kardiolodzy i doświadczeni interniści. Natychmiast po przesłaniu sygnału EKG pojawia się on na monitorze komputera lekarza. Jest to 6 odprowadzeń kończynowych (3 jednobiegunowe i 3 dwubiegunowe). Następnie pacjent przez telefon łączy się z lekarzem i następuje konsultacja aktualnego stanu zdrowia z zapisem EKG w tle. Lekarz ma wgląd w historię choroby pacjenta (także (poprzednie zapisy EKG, echo, ewentualny test wysiłkowy), stosowane leki, ponieważ dane te są rejestrowane przy podpisywaniu umowy o świadczeniu usługi Kardiotele.

Poza analizą sześciu odprowadzeń kończynowych lekarz w uzasadnionych przypadkach ma możliwość zdalnego przeprogramowania rejestratora pacjenta i uzyskania dodatkowych 2 odprowadzeń przedsercowych (np. V₂, V₅). Wymaga to przeklejenia przez pacjenta 3 elektrod zgodnie z instrukcją lekarza. Standardowe odprowadzenia kończynowe (6) dają informacje dotyczące:
1. rytmu serca (ewentualny napad AF, SVT, Ex komorowe, nadkomorowe)
2. zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego (bloki p-k)
3. bloków odnóg pęczka Hisa
4. ukrwienia mięśnia serca
a. ściana dolna – odprowadzenia II, III aVF
b. ściana boczna aVL
c. ściana przednia I.

Dodatkowo lekarz zbiera wywiad dotyczący aktualnych dolegliwości oraz między innymi pomiarów RR, wagi ciała (istotny element kontroli wydolności krążenia). Następnie w zależności od sytuacji: zleca doraźne przyjęcie określonego leku, modyfikuje dotychczasową terapię, a w uzasadnianych przypadkach wzywa do pacjenta karetkę pogotowia ratunkowego.
Istotą usługi Kardiotele jest szybki kontakt pacjenta z dyżurującym lekarzem tuż po przesłaniu sygnału EKG do Centrum Telemedycznego. Możliwość natychmiastowej konsultacji z doświadczonym lekarzem przed całą dobę daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, poprawia komfort życia, a lekarzowi na co dzień prowadzącemu pacjenta dostarcza informacji istotnych w dalszym leczeniu. Wszystkie połączenia z CT są rejestrowane, a zapisy EKG przesyłane pocztą elektroniczną lub tradycyjną do pacjenta. Centrym Telemedyczne na życzenie pacjenta może przesłać zbiorcze zestawienia przesyłanych zapisów EKG z określonego czasu, np. jednego miesiąca. Takie zestawienie zapisów pacjent przedstawia lekarzowi prowadzącemu, który wykorzystuje je w dalszym leczeniu. Liczba połączeń z CT i przesyłanych badań z EKG nie jest niczym limitowana.
Usługa Kardiotele, integralnie połączone z konsultacją kardiologiczną zawsze dostępną przez całą dobę. Warto ją polecać pacjentom z:
1. chorobą wieńcową (po zawale, angioplastykach wieńcowych, CABG)
2. zaburzeniami rytmu serca
3. nadciśnieniem tętniczym
4. niewydolnością krążenia.

Możliwość samodzielnego wykonywania EKG przez pacjenta, przesyłania zapisu drogą telefoniczną do całodobowego centrum monitoringu kardiologicznego oraz konsultacji lekarskiej on-line daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa poprzez świadomość stałej dostępności do porad kardiologa.
Lekarz prowadzący otrzymuje od pacjenta pełną dokumentację wszystkich połączeń z centrum monitoringu wraz z zapisami EKG i wnioskami z porady kardiologa. Jest to bardzo ważny element w diagnostyce, podejmowaniu decyzji terapeutycznych i monitorowaniu leczenia.
Takie współdziałanie lekarza z pacjentem dla obopólnej korzyści jest możliwe dzięki zastosowaniu systemów telemedycznych, które coraz szerzej wykorzystywane są we współczesnej medycynie.
 

Opinie pisemne:

lek. med. Pniewska-Laskowska, kardiolog, opis przypadku pacjentki, u której zdiagnozowano zaburzenia rytmu dzięki badaniu ekg

dr n. med. Drewniak, kardiolog na temat wykonywania badań ekg  i korzyści dla pacjenta

 

 

 

Formularz kontaktowy

 
Ile kosztuje całodobowy nadzór kardiologiczny?
Asortyment Cena
Abonament miesięczny przy umowie na 12 miesięcy 85.00 zł
Abonament miesięczny przy umowie na 3 miesiące 130.00 zł
Opłata za przesyłkę kurierem brak

Zapytaj doradcę. Prosimy o podanie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego.

KOD

}