Informacje

MEDIA O NAS

2016-03-18
"Osoby starsze nie muszą już wychodzić do przychodni po poradę. Mogą ją uzyskać przez internet. NFZ na rozwój geriatrii wykorzystującej nowe technologie przeznaczy 1,3 mln zł, ale potrzeby i możliwości są o wiele większe."
2016-02-29
"Nowych technologii i innowacyjnych leków przybywa, ale barierą w ich rozpowszechnianiu są pieniądze, i to bez względu na to, czy choroba, w której leczeniu mają pomóc, dotyka garstki ludzi, czy też milionów na całym świecie."
2016-02-10
"Osoba starsza, mieszkająca w małej miejscowości nie musi już jechać do lekarza specjalisty do dużego miasta. Może zostać przebadana w swoim miejscu zamieszkania, a wyniki będą przesłane do kardiologa, który postawi diagnozę. Takie możliwości daje telemedycyna. Teraz dostępna także w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia."
2016-02-10
"Rozmowa z prof. Ryszardem Piotrowiczem kierownikiem Kliniki i Zakładu Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Instytucie Kardiologii w Aninie."
2016-01-20
"Mimo że telemedycyna zyskuje coraz większe uznanie, nadal stanowi jedynie element wsparcia w procesie leczenia. Jest narzędziem prewencji, elementem wzbudzającym poczucie bezpieczeństwa pacjentów, dla których monitorowanie niektórych parametrów w domu jest alternatywą dla hospitalizacji."
2016-01-08
"Wiele osób, nie mogąc się doczekać wizyty u lekarza specjalisty, stawia sobie diagnozę na podstawie informacji znalezionych w internecie. Często takie samodzielne leczenie nie jest trafione. Dlatego wydaje się, że lepszym i bezpieczniejszym sposobem na kolejki do przychodni może okazać się telemedycyna."
2016-01-04
"Rozwijająca się telemedycyna ma za zadanie przede wszystkim ułatwić codzienne życie osobom przewlekle chorym oraz poddającym się rehabilitacji."
2015-12-21
"- Telefon komórkowy i bezpieczne połączenie np. video lub czat, są nieprawdopodobnie ciekawymi narzędziami – ocenił prof. Januszewicz. Wszystko dlatego, że pozwala "wykonywać najprostsze porady, ale również jest bardzo celny w leczeniu i poradach chorób przewlekłych"."
2015-12-14
Telemedycyna znacznie wpływa na obniżenie liczby nagłych przyjęć.
2015-11-26
Telemedycyna to ogromne ułatwienie dla osób, które potrzebują natychmiastowej konsultacji z lekarzem specjalistą.
2015-11-23
Telemedycyna zmniejsza odległość między lekarzem a pacjentem, co stanowi kluczowy czynnik obecnie z powodu starzejącego się społeczeństwa.
2015-11-20
W najbliższą sobotę 21 listopada w Galerii Dębiec będzie można wykonać bezpłatne badania serca w ramach organizowanej kampanii profilaktyki chorób krążenia „Teraz Serce!”.
2015-11-18
"Brak powszechnej wiedzy o możliwościach zastosowania rozwiązań telemedycznych oraz niedostatek rozwiązań dot. ich finansowania to główne przeszkody rozwoju przyszłościowego rynku usług telemedycznych - oceniają eksperci."
2015-11-02
Profesor Norbert Hosten z Uniwersytetu w Greifswaldzie otrzymał nagrodę Pomerania Nostra, która przyznana została przez polsko-niemiecką kapitułę. Odznaczenie to dotyczy osiągnięć w zakresie telemedycyny.
2015-10-28
"Z globalnych badań IDC Research wynika, że do 2018 roku z ponad 65 proc. placówek służby zdrowia będzie można skontaktować się poprzez urządzenia mobilne, a więcej niż 70 proc. takich miejsc będzie dysponowało aplikacjami do monitoringu stanu swoich pacjentów."
2015-10-26
"Urządzenia medyczne monitorujące stan pacjenta w jego domu, zdalne opisywanie badań radiologicznych czy wideokonsultacje z lekarzami – te możliwości telemedycyny są już w Polsce wykorzystywane. Do tej pory brakowało jednak rozwiązań prawnych, które by sankcjonowały medycynę na odległość."
2015-10-12
"To przełom w medycynie. NFZ zapłaci kardiologom i geriatrom za badanie pacjentów przez internet lub telefon. Dzięki temu pomysłowi mają się skrócić kolejki do specjalistów. Wszystko zależy od lekarzy rodzinnych."
2015-09-11
"NFZ rusza z pilotażowym programem telemedycznym. Zdalnie obsługiwali nas będą kardiolodzy i geriatrzy."
2015-08-21
Prof. Henryk Skarżyński: "Telemedycyna to czysta oszczędność czasu i pieniędzy."
2015-07-24
"Odbyć konsultację u lekarza specjalisty, bez konieczności przemieszczania się do odpowiedniego szpitala? Tak, niebawem będzie to możliwe. "
3 2 1 »
 

W celu umówienia wizyty prosimy o podanie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego.

KOD

}