DIAGNOSTYCZNE

HOLTER 24h

Na czym polega badanie Holtera 24h?

Badanie Holter 24h to nieinwazyjne badanie polegające na ciągłym rejestrowaniu zaburzeń rytmu pracy serca w celu późniejszej , szczegółowej analizy. Zapis ten jest rejestrowany podczas codziennej aktywności pacjenta, 24 godziny na dobę z możliwością przedłużenia, w razie potrzeby, o kolejne dni (maksymalnie 7 dni). Pacjent ma także możliwość zaznaczenia momentu odczuwania dolegliwości kardiologicznych, poprzez wciśnięcie przycisku umieszczonego na rejestratorze EKG.

Przygotowanie do badania

Badanie Holter 24h nie wymaga szczególnych przygotowań. Przed badaniem nie musimy być na czczo i możemy zażyć leki, które przyjmujemy na co dzień. Pamiętajmy jednak, żeby skóra była czysta i nie posmarowana żadnymi olejkami czy balsamami, gdyż do natłuszczonej skóry trudno jest przykleić elektrody. U mężczyzn z owłosieniem klatki piersiowej wskazane jest zgolenie owłosienia przed badaniem.

Przebieg badania

W celu wykonania badania pacjent zgłasza się do naszej placówki. Pielęgniarka rejestruje pacjenta w systemie zapisując jego dane osobowe oraz przeprowadzając z nim krótki wywiad medyczny. Dane pacjenta zapisywane są także w rejestratorze, który zostaje następnie skonfigurowany pod kątem danego badania. Następnie pielęgniarka przykleja na ciele pacjenta elektrody samoprzylepne i podpina do nich rejestrator. Pacjent zostaje przeszkolony z zakresu użytkowania aparatu po czym opuszcza placówkę. Pobyt pacjenta w placówce nie przekracza 30 minut.

Przez cały czas trwania badania (24h – 7 dni) pacjent jest podłączony do rejestratora podczas swojej codziennej aktywności w dzień oraz w nocy.
Celem badania jest rejestracja czynności serca podczas normalnego dnia (praca, codzienne czynności domowe, aktywny wypoczynek, sen). Rejestrator, dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze (tylko 42 g) oraz przymocowaniu do paska, nie stanowi przeszkody w życiu codziennym.

Po wyznaczonym okresie badania (24h – 7dni) Pacjent wraca do placówki gdzie pielęgniarka zdejmuje rejestrator i odkleja elektrody z ciała pacjenta. Pacjent zostaje poinformowany o terminie oczekiwania na wyniki (do 7 dni) i opuszcza placówkę.

Pielęgniarka przesyła zarejestrowane badanie przez Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej S.A gdzie zostaje ono przeanalizowane przez lekarzy specjalistów. Wyniki przeprowadzonej analizy trafiają do pacjenta w wersji elektronicznej (adres e-mail) lub w wersji papierowej (listem poleconym na adres korespondencyjny).

Wskazanie do wykonywania badania Holter 24h
  • zaburzenia rytmu serca (diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez Pacjenta);
  • bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca (zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych);
  • choroba niedokrwienna serca - zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego;
  • ocena sprawności stymulatora serca u Pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem (stymulatorem serca);
  • omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności - potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych.
     
 
Ile kosztuje badanie ekg metodą holtera?
Badanie Cena
Holter EKG ( 12 odprow.) 24h 130.00 zł
Holter EKG (12 odprow.) 24h dla dzieci od 5 roku życia 130.00 zł
Badanie Holter EKG (12 odpr.) – kolejna doba 100.00 zł
Holter EXPRESS (opis wysyłany do pacjenta tego samego dnia, w którym aparat był ściągnięty) 200.00 zł
Holter Ciśnieniowy 130.00 zł

W celu umówienia wizyty prosimy o podanie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego.

KOD

}