DIAGNOSTYCZNE

EKG Z OPISEM

Natychmiastowy opis badania EKG!

Pacjent otrzymuje opis badania EKG natychmiast po wykonaniu badania. Badanie EKG wykonywane jest w naszej placówce, jednakże opisywane jest przez lekarza Centrum Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej S.A. Tak szybka diagnoza możliwa jest dzięki nowoczesnej usłudze E-Kardiolog oferowanej przez Telemedycynę Polską S.A., która polega na zdalnym opisywaniu badań EKG przez Internet w czasie rzeczywistym.

Kto wykonuje badanie ekg spoczynkowe serca z opisem?

Badania EKG spoczynkowe wykonywane są w naszej poradni w pracowni elektrokardiografii od poniedziałku do piątku, w godzinach do 8.00 do 20.00. Badania wykonują wykwalifikowana pielęgniarka oraz lekarz Centrum Kardiologicznego Telemedycyny Polskiej S.A., który dokonuje opisu.

Na czym polega i co daje badanie ekg spoczynkowe serca z opisem?

Podczas badania pacjent leży wygodnie na leżance z elektrodami rozmieszczonymi na ciele. Zwykle sześć z nich przymocowanych jest do klatki piersiowej i po jednej do każdej z kończyn. Prawidłowe rozmieszczenie elektrod powoduje, iż każde z odprowadzeń "widzi" pewien obszar serca. Na przykład odprowadzenia kończynowe obrazują dolną ścianę serca, natomiast te rozmieszczone na klatce piersiowej przednią oraz boczną. Badanie ekg spoczynkowe umożliwia lokalizacje obszarów niedokrwienia bądź zawału mięśnia sercowego, pozwala wykryć arytmię oraz zdiagnozować wiele innych chorób serca.

Wskazanie do wykonywania badania ekg spoczynkowe serca z opisem
  • dolegliwości bólowe pojawiające się w klatce piersiowej,
  • objawy niewydolności krążenia,
  • omdlenia i utraty przytomności,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • rutynowo raz na kilka lat jako badanie przesiewowe chorób serca.
Ekg serca spoczynkowe z opisem - przygotowanie do badania

Ekg spoczynkowe nie wymaga szczególnych przygotowań. Przed badaniem nie musimy być na czczo i możemy zażyć leki, które przyjmujemy na co dzień. Pamiętajmy jednak, żeby skóra była czysta i nie posmarowana żadnymi olejkami czy balsamami, gdyż do natłuszczonej skóry trudno jest przykleić elektrody. Przed przymocowaniem do ciała końcówki elektrod powlekane są specjalnym żelem, który ułatwia przewodzenie impulsów elektrycznych. U mężczyzn z obfitym owłosieniem klatki piersiowej wskazane jest zgolenie owłosienia przed badaniem.
 

 
Ile kosztuje badanie skg spoczynkowe z opisem?
Badanie Cena
Ekg spoczynkowe z natychmiastowym opisem lekarza 50.00 zł

W celu umówienia wizyty prosimy o podanie numeru telefonu. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu jednego dnia roboczego.

KOD

}